خانه / دسته‌بندی نشده / تولید در کارخانه لپه سازی آذرشهر

تولید در کارخانه لپه سازی آذرشهر

کارخانه های لپه سازی در کجا و به چه صورت فعالیت می کنند؟ نحوه تولید لپه در کارخانه های آذرشهر به چه صورت است؟
در کارخانه های لپه سازی که در آذرشهر قرار دارد، حجم بالایی از نخود مورد استفاده قرار می گیرد، این میزان نخود که دارای سایز های ریز از ۳ تا ۶ هستند، در کرمانشاه هم در حجم بالا تولید دارند و می توانند درصد بالایی از نخود مورد نیاز کارخانه را تأمین کنند. اما برای زمانی قرار است علاوه بر مصرف سرانه به بازار جهانی هم فکر شود باید بالاخره میزان تولید در کارخانه های لپه سازی را به حد آبرومندی برسانیم که مثلاً مشتری های خارجی که معمولاً تناژ های بالا را سفارش دارند و در طی مدت های مشخص خرید خود را انجام می دهند. به همین دلیل علاوه بر ظرفیت مشخصی که تولید روزانه است و می توان آن را افزایش داد می توان با افزایش شیفت کاری و یا حجم تولید در خط ، تا حدودی به صادرات پایدار هم فکر کرد. اما تولید لپه چه شرایطی خواهد داشت؟

کارخانه لپه سازی

تولید لپه در کارخانه

برای تولید لپه، ابتدا نخود لپه ایرانی و یا خارجی در مدت زمان مشخصی خیس می خورد تا پوست آن جدا گردد. در این مرحله با خارج شدن آنزیم ها هضم آن نیز آسان تر می شود. بعد از خشک شدن لپه نخود که باعث تبخیر نخود، رنگی شدن و شکل پذیری آن می گردد، در یک فرآیند مکانیکی و با مقداری فشار نخود به دو نیم تقسیم می گردد. کارخانه های لپه سازی آذرشهر طی مراحل مذکور سالانه حجم زیادی از لپه را تولید و راهی بازار می کنند. این در شرایطی است که لپه های ایرانی که از نخود کرمانشاهی باشند به نظر با کیفیت تر است.

قیمت لپه در بازار

لپه هایی که در بازار وجود دارند، هر یک دارای قیمتی هستند. نمونه های ایرانی که از نخود ایرانی تهیه می شوند با نمونه های خارجی که از نخود روسی یا اتیوپی تهیه می شوند در قیمت هم با هم اختلاف دارند. هر چند فروشنده ها می گویند که خوش پختی و طعم همه انواع لپه یکسان است. اما با این وجود باز هم بسته به کیفیت نخود می توان گفت که لپه هم دارای کیفیت متفاوت می باشد. گاهی نخود های ارزان بی کیفیت با طعم بد مزه و گس خود، کیفیت لپه تولید شده را زیر سوال می برند و موجب افزایش درصد ناپزی در آن می شوند. قیمت لپه ایرانی هم گران تر است ولی هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد. لپه ایرانی وقتی وارد صادرات می شود، می تواند، برندی شناخته شده باشد، در عین حال که قیمت صادرات با ارز آزاد بر روی قیمت های خرید حبوبات در داخل هم اثر گذار خواهد شد و موجب گرانی هم می شود، البته این نتیجه سوء مدیریت است.

لپه سازی آذرشهر
جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

صادرات نخود در سایزهای مختلف

با توجه به درجه مرغوبیت نخود ایران، صادرات آن در سایزهای مختلف صورت می گیرد و از این طریق در اقتصاد ملی تاثیر مثبتی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام