خانه / دسته‌بندی نشده / تولید لپه در کارخانه آذرشهر

تولید لپه در کارخانه آذرشهر

آیا میدانید که مراحل تولید لپه در کارخانه های آذرشهر چه یم باشد؟ تولید این محصولات از چه نوعی از نخود ها انجام می شود و آیا می توان صادرات لپه هم داشت؟
این که حبوبات مختلف را از زمین کشاورزی جمع آوری می کنند باعث میشود که گمان کنیم لپه هم یک گیاه خاص دارد که پس از برداشت از غلاف جدا می شود. اما حقیقت این است که لپه مستقیم از زمین برداشت نمی شود. بلکه نخود لپه ای است که تبدیل به لپه می شود. پس یک تولید یا محصول فراوری شده است که خوشبختانه می توان در کارخانه های آذرشهر آن را به راحتی تولید کرد. در این کارخانه ها نیاز به خشک کردن، شستن، و فشار مکانیکی بر روی دانه نخود است که آن را در کارخانه های آذرشهر عموماً انجام می دهند و هم به صورت دستی این مراحل انجام می شود و هم نیاز به دستگاه می باشد. اما نوع نخود به کار رفته در تهیه لپه چیست؟ وضعیت بازار داخلی و خارجی برای فروش لپه چگونه می باشد؟

وضعیت بازار فروش لپه

خب سوالی که در بالا پرسیده شد، این است که نوع نخود به کار رفته در کارخانه لپه سازی چیست؟اگر نخود از شهر هایی مانند، کرمانشاه تأمین شود، نخود های ریز تر و البته باکیفیت تر هستند. اما در تهیه لپه برای بهینه تر شدن قیمت ها میتوان نخود از تانزانیا، اتیوپی و حتی روسیه، وارد میشود.وضعیت فروش در بازار حبوبات برای لپه هم رونق کافی دارد، اما نکته مهم این جا است که چون برای صادرات گزینه مناسبی است،گاهی نرخ ارز سبب می شود تا تولید کننده ها، تولید لپه خود را بیشتر به بازار خارجی بفرستند و صادرات لپه به جای آن که به نفع تجارت و چرخه اقتصادی باشد بلای جان جیب ملت با افزایش قیمت ها خواهد شد.

لپه آذرشهر
جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

صادرات نخود در سایزهای مختلف

با توجه به درجه مرغوبیت نخود ایران، صادرات آن در سایزهای مختلف صورت می گیرد و از این طریق در اقتصاد ملی تاثیر مثبتی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام