خانه / دسته‌بندی نشده / خاصیت بهترین لپه و پخت سریع آن

خاصیت بهترین لپه و پخت سریع آن

آیا می دانید خاصیت لپه که از جمله پر مصرف ترین حبوبات می باشد، چیست؟ چگونه می توان آن را سریع پخت؟ آیا شگرد خاصی دارد؟ضرر های لپه چیست؟
خاصیت هر یک از حبوبات شاید بیشتر به چند عامل کلی مربوط شود. مثلاً این که چقدر کالری دارند؟ چقدر فیبر و پروتئین دارند. اما در مورد لپه شرایط چگونه می باشد؟ خاصیت لپه برای میزان کالری و نیز پروتئین نشان از اعداد زیر دارد. کالری ۲۳۱ و پروتئین ۱۶ گرم. این اعداد برای یک واحد از لپه یعنی در حدود ۶۰ تا ۹۰ گرم می باشد. فیبر در لپه هم وجود دارد. این فیبر در انواع حبوبات باعث می شود تا کلسترل بد خون که عاملی برای افزایش فشار خون است را از بین ببرد. و در نتیجه قلب و عروق تا حد ممکنه سالم بماند. اما نکته بعدی در مورد لپه میزان پتاسیم بیشتر در مقایسه با سدیم است که کنترل فشار خون را با این روش هم می توان کرد. تنها شررش شاید ایجاد گاز اضافی مانند سایر حبوبات باشد. اما روش پخت لپه چیست؟

روش پخت سریع لپه

لپه هم مانند سایر حبوبات و مواد غذایی خامی که قرار است، پخته شود می باشد. یعنی باید حرارت ببیند تا پخته شود. این که مطرح شده سریع پخته شود، برای آن است که اولاً پزا بودن برای همه حبوبات مهم است. دوماً اهمیت زیادی دارد که حرارت مستقیم و زیاد که موجب از بین رفتن درصد بالایی از مواد مغذی می شود انجام نگیرد. شاید برای انواع لوبیا و یا نخود چند ساعتی خیساندن، کمک کند تا زودتر پخته شوند. اما لپه باید به ذات خود زودپز باشد تا سریع در فاصله ۳۰ دقیقه پخته شود. در عین حال که ویتامین ها و املاحش سالم در داخلش می ماند.در حقیقت ناپز بودن لپه را نمی توان با هیچ روش و ترفندی برای لپه برطرف نمود.

بهترین لپه
جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

صادرات نخود در سایزهای مختلف

با توجه به درجه مرغوبیت نخود ایران، صادرات آن در سایزهای مختلف صورت می گیرد و از این طریق در اقتصاد ملی تاثیر مثبتی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام