خانه / دسته‌بندی نشده / خواص بهترین لپه و طبیعت آن

خواص بهترین لپه و طبیعت آن

برای مصرف کردن برخی از بهترین محصولات مانند لپه شاید زیاد نیازی به جستجو در مورد خواص آن ها نباشد. اما طبیعت هر ماده غذایی بسیار اهمیت دارد که به اصطلاح به شما بسازد.
در مورد حبوبات شاید زیاد کسی به دنبال خواص نباشد، زیرا تقریباً همه می دانند که چه مزیت هایی برای بدن دارد و حتماً در هفته چندین غذا یا آش می پزند که حبوبات را در رژیم غذایی خود داشته باشند. لپه های زرد رنگ که عموماً شما خورش قیمه را با آن می پزید به دلیل داشتن فیبر و امکان کنترل قند، چربی و فشار می توانند قلب شما را سالم و رگ های تان را بدون رسوب کنند. اما همین محصول را می توان در شامی های مختلف هم استفاده کرد، در عین حال که لپه می تواند ویتامین های گروه b را هم داشته باشد. اما طبیعت لپه در کتب سنتی گرم و خشک بوده و می توان همراه با کتیرا آن را مصرف نمود. تا به مزاجتان بیفند.

بهترین لپه

خرید نخود برای لپه سازی

اما همان گونه که می دانید لپه را با کمک نخود تولید می کنند. شستن و فشار مکانیکی بر روی لپه از جمله مراحلی است که در لپه سازی کارایی دارد. نخود های ریز که بازار پسندی کمی دارند، و البته ارزان هستند در تهیه لپه کاربرد دارند. این نوع نخود ها در بوته با تعداد بیشتر هستند و در نتیجه سایزشان کم است. در عین حال که خرید نخود روسی هم برای لپه سازی هم اکنون انجام می شود. که ارزان هم هست. اما در بازار علاوه بر لپه هایی که در کارخانه های ایرانی در آذرشهر وجود دارد، لپه های اتیوپی هم در فروشگاه ها هست که البته آن ها هم خوشپخت و ارزان هستند. خوش پختی عدس در حفظ خواص آن موثر خواهد بود.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

صادرات نخود در سایزهای مختلف

با توجه به درجه مرغوبیت نخود ایران، صادرات آن در سایزهای مختلف صورت می گیرد و از این طریق در اقتصاد ملی تاثیر مثبتی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام