خانه / دسته‌بندی نشده / صادرات انواع لپه ایرانی به افغانستان

صادرات انواع لپه ایرانی به افغانستان

خوشبختانه حجم تولید لپه ایرانی به اندازه ای است که می توان به کشور هایی چون افغانستان هم صادرات این نوع از حبوبات را انجام داد. لپه در آذرشهر تولید دارد.
صادرات حبوبات ایران دارای چه وضعی است؟ آیا در مورد لپه هم امکان صادرات داریم؟ کشور های هدف برای این محصول کدام کشور ها هستند و در بازار جهانی وضعیت رقابت چگونه می باشد؟
در بین ارقام مختلف از انواع حبوبات، ایران در حوزه صادرات بیشتر برای لپه و نیز نخود فعال بوده و توانسته درصدی از بازار جهانی را به خود اختصاص دهد. صادرات لپه به کشور های همسایه مانند افغانستان و عراق به چند دلیل که مهمترین دلیلش می تواند، نزدیکی و داشتن مرز زمینی باشد انجام می شود. انواع لپه ایرانی که در کارخانه های آذرشهر با نخود های ایرانی و البته روسی تهیه می شود، از نظر کیفی در جهان شناخته شده می باشند.

قیمت لپه در بازار

در بازار حبوبات قیمت لپه هم با توجه به کیفیتش و این که ایرانی است و یا محصول کشور هایی چون اتیوپی و تانزانیا، مشخص می شود. شاید یک شاخصه منفی از لپه ایرانی قیمت بیشترش در بازار نسبت به سایر ارقام باشد، اما کیفیت لپه های ایرانی به لحاظ خوش پختی و زود پز بودن و نیز طعم را نمی توان انکار کرد. شاید از جمله دلایلی که می توان بر روی صادرات لپه بیشتر سرمایه گذاری کرد، هم همین بازار پسندی بیشتر باشد. البته وقتی با ارز آزاد صادرات انجام شود، قطعاً نمی توان جلوی صادرات بیشتر و سود مالی تولیدی ها را گرفت و توزیع داخلی با قیمت بالاتر انجام می شود. این یعنی تولید کننده سود مالی بیشتر را در صادرات می بینید و توزیع داخلی کمی مختل خواهد شد.

صادرات انواع لپه
جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

صادرات نخود در سایزهای مختلف

با توجه به درجه مرغوبیت نخود ایران، صادرات آن در سایزهای مختلف صورت می گیرد و از این طریق در اقتصاد ملی تاثیر مثبتی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام