خانه / نخود / نرخ روز نخود صادراتی ایران

نرخ روز نخود صادراتی ایران

نرخ روز نخود صادراتی در ایران بسته به برخی معیارها متغیر است. شرکت های صادراتی باید همواره بتوانند اقدام به تهیه بهترین نوع نخود متناسب با نیاز خریداران خود باشند.

نرخ روز نخود صادراتی ایران بسته به نوع نخود متفاوت است. همانطور که می دانید در مناطق مختلف ایران، انواع نخود کشت و فرآوری می شود. کشورهای متعددی مقصد نخود و دیگر حبوبات به شمار می آیند که هر کدام خواهان نوع خاصی از این محصول هستند.

انواع نخود تولید ایران در کشور اغلب استان های غربی به صورت محدود یا با حجم بالا در زمینه تولید نخود فعالیت دارند.

در این میان استان های کرمانشاه و لرستان بیشترین سهم از تولید انواع نخود را به خود اختصاص داده اند.

استان هایی مانند کرمانشاه، کردستان، فارس و حتی خوزستان از جمله تولید کنندگان عمده این محصول پرطرفدار هستند.

به طور کلی انواع نخود کشت شده در کشور را می توان در گروه های زیر طبقه بندی نمود:

  • نخود فلافلی
  • نخود آبگوشتی
  • نخود فرنگی
  • نخود رقم عادل
  • نخود رقم منصور
  • نخود رقم سارال
  • نخود سیاه
  • نخود آبی

البته نخود رقم سارال در مناطقی مانند آذربایجان شرقی کشت می شود که دارای دانه های متوسطی است.

قیمت نخود صادراتی معمولاً از انواع دیگر آن بیشتر می باشد. در این مقاله به بررسی موارد مرتبط با این محصول همچون تولید، خرید و فروش و نرخ روز آن خواهیم پرداخت.

نرخ روز نخود صادراتی ایران

نرخ روز نخود صادراتی

نرخ روز نخود صادراتیدر بین تمام ارقام نخود نام برده در بالا، نخود آبگوشتی و فلافلی جزء رقم های پرفروش و صادراتی به شمار می روند.

نخود فلافلی جزء رقم های ۵ و ۶ است که به علت قیمت و نرخ مناسب تر نسبت به ارقام دانه درشت تر، مشتریان بیشتری دارد.

انواع نخود صادراتی نه تنها بر اساس کیفیت که اغلب بر اساس میزان تولید و حجم تقاضا نرخ گذاری می شوند.

برای استعلام نرخ روز انواع نخود تولید ایران می توانید با شرکت های صادراتی و بسته بندی در ارتباط باشید.

صادرات عمده نخود بسته بندی نخود بسته بندی با حجم پایین تری نسبت به نخودهای کیلویی به کشورهای دیگر صادر می شوند.

در این میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای اروپایی از جمله خریداران انواع نخود بسته بندی به صورت عمده هستند.

نرخ و قیمت روز نخود بسته بندی به مراتب گران تر از نخود کیلویی و عمده می باشد.

با این وجود به واسطه بسته بندی شکیل و یکدست بودن از نظر کیفی، برخی شرکت ها خریدار این محصول با حجم بالا می باشند.

بنابراین شرکت های بسته بندی می توانند در زمینه صادارت انواع نخود بسته بندی، اقدام به بازایابی و یافتن بازار هدف نمایند.

همواره صادرات محصول نیازمند رعایت اصول مختلفی می باشد. در واقع یک محصول جهت قرار گرفتن در رده محصولات صادراتی و امکان صادرات آن باید دارای ویژگیهای خاصی باشد. در این میان می توان به نوع محصول اشاره کرد. یعنی نخود صادراتی مرغوب از انواع بهترین نخود ایرانی می باشد که با رعایت نکات متعددی در تولید و بسته بندی برای صادرات آماده می شود.

دلیل این امر کاملاً مشخص است. در بازار جهانی رقابت در فروش محصولات بسیار بیشتر از فروش محصولات در بازار داخلی می باشد. این موضوع به دلیل وجود برند های مختلف تولید کننده محصولات اتفاق می افتد. همچنین این برند های مختلف در تلاشند برای جلب رضایت مشتریان و کسب بخش عمده ای از فروش بازار جهانی اقدام به عرضه محصولاتشان با قیمت پایین نمایند.

بسته بندی شیک و استاندارد یکی دیگر از لازمه های صادرات محصول می باشد. این روزها از اولین چیزهایی که نظر مشتریان را به خود جلب می کند ظاهر و بسته بندی محصولات می باشند. این موضوع به حدی حائز اهمیت می باشد که همواره در هر مرکز تولیدی ای بخش مجزایی به انجام امور طراحی بسته بندی و ابداع نوع آوری های جذاب می پردازد. کیفیت دیگر مقوله مورد توجه واردکنندگان محصولات در کشورهای مختلف می باشد. این وارد کنندگان برای اینکه تجارت پر رونقی داشته باشند اقدام به یافتن محصولات با کیفیت از کشورهای صادرکننده می کنند. آنها با وارد کردن محصولات از کشورهای دیگر در کنار تولید کالای مورد نظر در کشورشان اقدام به تامین نیاز مصرف کنندگان می کنند. لذا بالا بودن کیفیت محصول وارداتی و توان رقابت با محصولات داخلی لازمه موفقیت در این زمینه می باشد. همچنین وارد کردن یک محصول توسط سیستم های نظارتی هر کشوری باید قابل توجیه باشد و گذر از فیلترهای مختلف که در همه کشورها وجود دارد نیازمند دارا بودن استانداردهای خاصی می باشد.

بزرگترین تولید کننده های حبوبات در ایران

بزرگترین تولید کننده های حبوبات در ایراناگر به هرم غذایی انسانها در تمام دوران توجه کنید در خواهید یافت که حبوبات همواره جایگاه ویژه ای در این هرم داشته است. در واقع حبوبات یکی از اعضای بدون جایگزین در سبد غذایی خانواده می باشد. این مسئله دلایل فراوانی دارد. از زمانی که انسانها یکجا نشینی را آغاز کردن پرورش و کاشت حبوبات یکی از روشهای مورد علاقه آنها در تامین نیازهای غذایی شان بوده و هست.

استفاده از حبوبات به دلیل سادگی پخت و پز آن و به کار رفتن آن در غذاهای مختلف از محبوبیت بالایی برخوردار است. این مسئله تنها به کشور ما محدود نمی شود. با این حال در میان غذاهای سنتی کشورمان نقش پررنگ این محصولات در طبخ انواع آنها بسیار چشمگیر و غیر قابل انکار است. البته دلیل عمده دیگر گرایش به استفاده از حبوبات در سیستم غذایی، فواید بی نظیر و فراوان آنها می باشد. مصرف حبوبات به اندازه ضامن سلامتی و پیشگیری از بیماری های متعدد است که در بخشهای بعد به بحث و بررسی پیرامون آنها خواهیم پرداخت.

خوشبختانه امروزه تولید کننده های حبوبات در ایران اقدام به تولید این محصولات جهت تامین نیاز بازار می کنند. بزرگترین تولیدکنندگان در این زمینه با به کارگیری دانش روز در صنعت کشاورزی و با بهره برداری از دستگاه های پیشرفته زمینه تولید هر چه بیشتر این محصولات را فراهم کرده اند. تولید صحیح و با استفاده از روشهای استاندارد سبب افزایش سطح سلامتی این محصولات شده است. این محصولات تولید شده توسط فروشنده انواع نخود که شامل فروشندگان عمده فروش نخود و همچنین فروشگاه های خرد می باشد به دست مشتریان و مصرف کنندگان می رسد.

به همین دلیل بازار حبوبات تهران یکی از پر رونق ترین بازارهای مواد غذایی بوده و این صنعت نقش عمده ای را در تجارت گردش مالی ایفا می کند.

مرکز فروش حبوبات در تهران

مرکز فروش حبوبات در تهرانصنعت تولید حبوبات علاوه بر رسالت بزرگ خود که همانا آوردن انواع حبوبات با کیفیت ایرانی بر سر سفره های ایرانیان می باشد، نقش بزرگی در زمینه کار آفرینی ایفا می کند. این کارآفرینی شامل به کارگیری نیروهای انسانی متخصص و نیمه متخصص در زمینه تولید می شود. همچنین بحث فراوری، حمل و نقل و فروش این محصول نیز خود افراد زیادی را مشغول به کار کرده و باعث ایجاد زمینه ای مناسب در کاهش بیکاری داشته است.

علاوه بر اینها حبوبات جدا از فروش به صورت خام گاهی به صورت پخته و کنسروی نیز به فروش می رسند. همین امر خود سبب وجود محصولات جانبی متعددی از این مواد اولیه شده و به رونق بازار چنین محصولاتی نیز کمک شایانی می کند و این تولیدکنندگان نیاز نیست برای تامین مواد اولیه خود اقدام به واردات آنها نمایند.

حبوبات تولید شده توسط تولیدکنندگان برتر این محصولات به طرق مختلفی در بازار به فروش رفته و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند. یکی از این روشها تاسیس مرکز فروش حبوبات در شهرهای مختلف ایران می باشد. تهران به عنوان پایتخت کشور همواره نقش بیشتری در میزان خرید و فروش محصولات در سطح کشور را دارا می باشد. علاوه بر خرید و فروش مواد مصرفی شهروندان تهرانی، بازار تهران خود مرجعی ست که تولیدکنندگان و خریداران متعدد در آن اقدام به مبادله کالاهایشان می کنند.

برای مثال ممکن است خریداران اغلب برای خرید نخود فلافل و دیگر انواع نخود به بازار تهران مراجعه نموده و فروشندگانی از شهرهای مختلف را در این زمینه پیدا کنند. خریدار نخود ارزان معمولاً به دنبال یافتن این محصول انواع مختلف آن را با یکدیگر مقایسه می کند تا نوع با کیفیت این محصول و در عین حال با قیمت مناسب را برای خرید پیدا کند.

لذا یکی از دغدغه های مشتریان حبوبات در تمام مراکز فروش مقایسه کیفیت انواع حبوبات و ایجاد فضایی برای به انجام رساندن خریدی با بیشترین صرفه اقتصادی می باشد.

لیست قیمت حبوبات درجه یک ایرانی

لیست قیمت حبوبات درجه یک ایرانیقیمت حبوبات همواره به عوامل متعددی بستگی دارد. در مجموع تولید هر محصولی شامل فرایندی می شود که هزینه های خاص خود را به همراه دارند. این هزینه ها شامل تامین هزینه های نیروی انسانی، هزینه های جانبی در تولید و حمل و نقل محصول و … می باشد. قیمت هر محصولی بستگی به خریداری دارد که از آن اقدام به خرید می کنید. برای مثال خرید مستقیم همواره یکی از روشهای مطلوب خرید بوده و به شما کمک می کند تا محصولتان را با قیمت مناسب تامین کنید.

لیست قیمت حبوبات با توجه به کیفیت آنها نیز متغیر است. معمولاً در حبوبات فاکتورهای متعددی در زمینه کیفیت مد نظر خریداران می باشد. یکی از این موارد اندازه محصول می باشد. درشت بودن برخی حبوبات امتیازی برای فروشنده محسوب می شوند. البته همیشه بهترین حبوبات ایرانی درشت ترین آنها نیستند. برای مثال شما تنها با مقایسه اندازه دو نوع لوبیا نمی توانید نوع بزرگتر با کیفیت تر تلقی کنید. بلکه فاکتور مهمتری وجود دارد و آن پخت سریع تر و البته بیشتر محصول می باشد.

خوشبختانه امروزه تولیدکنندگان با تولید حبوبات درجه یک ایرانی فضایی را محیا کرده اند تا خریداران با خاطری آسوده از کیفیت این محصولات اقدام به خرید آنها نمایند.

صادرات حبوبات مرغوب ایرانی به عراق

صادرات حبوبات مرغوب ایرانی به عراقهمان طور که اشاره شد حبوبات تنها در کشور ما از محبوبیت برخوردار نیستند. علت این امر نیز به اختصار بیان شد و یکی از دلایل آن وجود فواید بسیار زیاد در مصرف آنها بود. در این بین می توان به ارزش غذایی بالای این محصولات نظیر دارا بودن سطح بسیار بالایی از پروتئین اشاره کرد. میزان پروتئین موجود در حبوبات به حدی بالا می باشد که مقدار آن را با میزان پروتئین موجد در گوشت قرمز مقایسه می کند. البته مزیت استفاده از حبوبات نسبت به گوشت عدم وجود کلسترول در آنها می باشد.

همچنین حبوبات از فیبر غذایی مناسبی برخوردار می باشند که سبب بهبود سیستم گوارش بدن شده و احتمال بروز بیماری های مختلف در این زمینه را تا کمترین حد کاهش می دهد.

با این تفاسیر بخش بزرگی از تولید عمده حبوبات به صادرات نخود ایرانی اختصاص می یابد. چرا که همه مردم در سرتاسر دنیا این روزها به دنبال مصرف رژیم غذایی سالم و مفید می باشند.

صادرات حبوبات ایرانی به کشورهای مختلفی صورت می پذیرد. این کشورها شامل کشورهای همسایه و همچنین چند کشور دیگر می باشد. برای مثال شرکت صادرات حبوبات در کشور ما سالانه حجم بالایی از این محصول مرغوب ایرانی را به کشور عراق صادر می کند. استقبال این کشور و دیگر کشورهای واردکننده این محصول خبر از کیفیت بالای محصول تولید شده توسط تولیدکنندگان توانمند کشور ما می دهد. این مرغوبیت در نرخ نخود صادراتی تاثیر مستقیمی داشته باعث ارزآوری گسترده ای به کشور می شود.

عرضه نخود صادراتی کرمانشاه

عرضه نخود صادراتی کرمانشاهحبوبات مختلف در استانهای مختلف ایران تولید می شوند. البته برخی از استانها در تولید نوع خاصی از حبوبات شهر خاص تری دارند. برای مثال تولید نخود در کرمانشاه با کیفیت بسیار بالایی صورت می پذیرد و تامین بخش بزرگی از محصول صادراتی در این زمینه توسط تولید کنندگان این استان صورت می پذیرد.

البته این طور نیست که تمام نخود تولید شده توسط این استان به صادرات اختصاص داده شود. بلکه بخش عمده ای از این تولیدات با کیفیت در سطح استان به فروش می رسد. همچنین عرضه کنندگان مختلف اقدام به توزیع این محصول در سرتاسر کشور می نمایند.

عرضه نخود صادراتی کرمانشاه در بازار سبب ایجاد جوی رقابتی در بین تولیدکنندگان مختلف می شود. یکی از مزایای وجود تولیدکنندگان متعدد همین امر است. به این معنا که وقتی امکان عرضه کالا توسط مراجع مختلفی وجود دارد، هر کدام از این عرضه کنندگان تلاش می کنند تا رضایت مصرف کنندگان را بیشتر جلب کرده و سهم بیشتری از فروش بازار را به خود اختصاص دهند. همین مسئله سبب می شود تا کیفیت محصولات روز به روز بالا رفته و مشتریان در انتخاب دچار مشکل شوند و این امری بسیار خوشایند در بازار است.

علاوه بر این مسئله فایده دیگر وجود تولیدکنندگان مختلف در استانهای متعدد کشور تجدید نظر در تعیین قیمت این محصولات می باشد. به این معنا که فروشندگان با رقابت بر سر کسب مشتریان بیشتر قیمت هایی را باب میل مشتریان تعیین می کنند.

خریدار حبوبات صادراتی باکیفیت و ارزان

خریدار حبوبات صادراتی باکیفیت و ارزانخریداران حبوبات از قشرهای مختلفی می باشند. این محصول توسط مصرف کنندگان متعدد خریداری شده و به مصرف می رسد.

همچنین دیگر خریداران عمده و جزئی این محصولات فعالان در صنف تغذیه می باشند. به بخشی از این موارد در بالا اشاره شد. تولیدکنندگان کنسروهای حبوبات یکی از این موارد می باشند. مورد دیگر خریداران عمده این محصولات رستورانها و آشپزخانه ها می باشند.

تولید نخود ایرانی با کیفیت در حجم بالا سبب تامین نیاز بازار در کشور شده و همین امر باعث می شود خریداران به راحتی این محصولات را در اختیار داشته باشند. نوع با کیفیت و ارزان این محصول همواره در اولویت خرید خریداران قرار دارد.

بهترین برند حبوبات بسته بندی ایرانی

بهترین برند حبوبات بسته بندی ایرانیبرند های مختلفی در کشور مشغول تولید حبوبات در کشور می باشند. فروش حبوبات تولید شده توسط این تولیدکنندگان به در اشکال مختلفی صورت می پذیرد.

یکی از این روشها فروش حبوبات به صورت فله می باشد. همچنین این محصولات در بسته بندی های مختلف و در اندازه های متعددی به فروش می رسند.

بهترین برند های تولیدکننده حبوبات، محصولات خود را در بسته بندی های زیبا و چشم نواز در بازار عرضه می کنند. زیبایی در بسته بندی از مقوله هایی می باشد که ضامن به فروش رفتن محصولات در قفسه فروشگاه ها می باشد.

اهمیت صادرات حبوبات ایرانی

اهمیت صادرات حبوبات ایرانیصادرات یکی از بازوهای پر قدرت در زمینه اقتصاد هر کشوری می باشد. خوشبختانه کشور ما این روزها پیشرفت بسیار چشمگیری در زمینه صادرات مواد غیر نفتی داشته است. این مسئله با همت تولیدکنندگان پرتوان کشور محقق شده است.

یکی از محصولات تولید شده توسط این صادرکنندگان حبوبات می باشد. حبوبات ایرانی از محبوبیت بالای در بین کشورهای وارد کننده برخوردار بوده و همین امر سبب استقبال این کشورها از وارد کردن این محصولات می باشد. در بخش بعد اشاره ای بیشتر به این مقوله خواهیم داشت.

با توجه به قیمت جهانی نخود و بررسی این مقوله این مسئله لازم به نظر می رسد که با وجود سطح بالای صادرات، رشد بیشتری در این زمینه صورت بپذیرد تا از مزایای بیشتری که در این فضا فراهم است بهره مند شد.

نخود ایران به کدام کشورها صادر می شود؟

نخود ایران به کدام کشورها صادر می شود؟همان طور که در بخش های پیشین اشاره شد این محصول به کشورهای مختلفی صادر می شود. در این میان می توان به کشورهای نظیر عراق، افغانستان، پاکستان و دیگر کشورهای همسایه اشاره کرد.

این کشورها مشتریان ثابت حبوبات ایرانی می باشد و همان طور که پیش از این اشاره شد، این استقبال بالا نشان از کیفیت بالای محصولات تولید شده در کشور ما دارد.

این محصول هر ساله به کشورهای بیشتری صادر می شود و صادرکنندگان سعی بر این دارند با معرفی این محصولات در بازارهای جهانی اقدام به جذب بازارهای جدیدی جهت ارائه این محصولات نمایند. این مهم سبب رشد تولید این محصولات در کشور شده و باعث بالا رفتن رونق اقتصاد در این زمینه می شود.

سفارش اینترنتی نخود تولید ایران

سفارش اینترنتی نخود تولید ایرانروشهای مختلف فروش نخود را در بخشهای قبل بررسی کردیم.

اما فراموش نکنید، یکی از روشهای محبوب خرید مشتریان خرید اینترنتی می باشد. خرید اینترنتی از مزایای فراوانی برای خریداران و فروشندگان برخوردار می باشد. فروش اینترنتی سبب می شود تا فروشندگان دسترسی بالایی به مشتریان مختلف در سرتاسر کشور داشته باشند.

این مسئله همچنین سبب می شود خریداران با کاهش هزینه های رفت و آمد و زمان به راحتی اقدام به خرید این محصول نمایند. برای سفارش اینترنتی نخود مرغوب ایرانی که توسط تولیدکنندگان برتر کشورمان تولید شده است با ما تماس بگیرید.

پخش کل حبوبات به سراسر کشور

پخش کل حبوبات به سراسر کشورحبوبات توسط نمایندگیها و عرضه کنندگان مختلف این محصول در سراسر کشور توزیع می شود. به لطف وجود این مراکز هموطنان به راحتی می توانند در هر جای کشور اقدام به خرید محصولاتشان نمایند.

پخش حبوبات در نقاط مختلف کشور سبب سهولت در خرید این محصولات می شود. همچنین پخش محصولات مختلف از نقاط متعددی سبب می شود در بازارهای محلی تنوع انتخاب برای خریداران وجود داشته باشد.

خریداران نیز با مقایسه انواع مختلف این محصول و بررسی قیمت و کیفیت آنها اقدام به خرید محصول مورد نظرشان می نمایند.

شرایط همکاری فروش حبوبات در ایران

شرایط همکاری فروش حبوبات در ایراندر راستای فروش حبوبات در ایران تولید کنندگان این محصول به دنبال جذب فروشندگان و مراکز پخش با شرایط همکاری ویژه ای می باشند.

شرایط متعددی در آغاز همکاری با توزیع کنندگان مختلف دارد این که این شرایط بستگی به استانداردهای تولیدکنندگان دارد.

اگر علاقه ای به همکاری در این زمینه دارید خبر خوشی برایتان داریم. شما می توانید با تماس با همکاران ما شرایط همکاری در این زمینه را جویا شوید.

بی شک از شرایط موجود در این زمینه می توان به ورزیدن اهتمام کافی در جلب رضایت مشتریان و تلاش در فروش حداکثری در شهر یا شهرستان مورد نظر اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تجارت حبوبات در ایران و رسیدن به پاسخ سوالهایتان می توانید با یکی از روشهای معرفی شده با ما تماس بگیرید.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

قیمت نخود در بازار امروز ایران

جهت اطلاع از قیمت نخود در بازار امروز ایران از طریق مرکز حبوبات آراد اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام